close
متخصص ارتودنسی
تالیا

آخرین ارسال های انجمن

رومینگ تالیا با همراه اول سراسری و دیتا 3G شد

شنبه 14 آذر 1394

رومینگ بین اپراتوری همراه اول با پیمانکار مخابراتی اولین ارائه کننده سیم‌کارت‌های اعتباری تکمیل و در تمامی کشور برقرار شد.

 

رومینگ اولین اپراتور اعتباری ایران با شبکه همراه اول از سوم آذر ماه در دو استان تهران و البرز برقرار شد تا از این پس مشترکان تالیا بتوانند از بستر شبکه اولین اپراتور موبایل استفاده کنند.

 

اما این فاز در اقدامی سریع فراگیر و همگانی شد و از مرحله یک به مرحله پایانی رسید.

 

رومینگ تالیا اکنون در کل کشور و در تمامی استان‌ها با اپراتور اول ارتباطی از نیمه شب گذشته برقرار شده و مسئولان تالیا نیز تست‌های لازم را از شبکه خود جهت برقراری ارتباط با شبکه همراه اول گرفته‌اند که نتیجه این تست‌ها مثبت بوده است.

 

مشترکان تالیا قادر خواهند بود از طریق جستجوی یکی از نام‌های (Taliya – TCI)  یا (Taliya – MCI) یا (43211) به شکل دستی روی گوشی موبایل خود، از خدمات رومینگ استفاده کنند.

 

در حالیکه ممکن است برای برخی از مشترکان تالیا این سوال پیش آید که با این قرارداد چه تغییری در هزینه‌های ارتباطی آنها به وجود می‌آید باید گفت که این اقدام، طرحی بین اپراتوری است و قرار نیست هزینه اضافی از مشترکان اخذ شده یا به انها تحمیل شود لذا مشترکان تالیا از این پس می‌توانند در سراسر کشور از آنتن‌های همراه اول با هزینه‌ای همچون گذشته برای برقراری ارتباطات خود استفاده کنند.

 

از این پس به گفته محمد کریم ناصر صراف، مدیرعامل تالیا، مشترکان این اپراتور در صورتیکه از طریق رومینگ وارد شبکه همراه اول شوند و گوشی آنها قابلیت بهره‌برداری از 3G را داشته باشد می‌توانند از نسل سوم همراه اول استفاده کنند؛ قرار است در آینده امکان استفاده از خدمات نسل چهارم نیز همپای مشترکان همراه اول برای مشترکان این اپراتور فراهم شود.

 

 

باید توجه داشته باشید این امکان در صورتی محقق می‌شود که شبکه یکی از نام‌های (Taliya – TCI)  یا (Taliya – MCI) یا (43211) باشد.


1000 تومان شارژ رایگان دریافت کنید.

شنبه 10 مرداد 1394

برنامه آپ، امکانات پرداخت به روشی متفاوت و آسان تر از همیشه در اختیار شماست. گرفتن موجودی از کارت های بانکی، پرداخت قبوض آب و برق، نیکوکاری و... همگی در عرض چند ثانیه قابل اجرا خواهند بود

 

نکته قابل توجه این است که شما می توانید با نصب این برنامه و استفاده از امکانات این برنامه 1000 تومان شارژ رایگان دریافت کنید. به صورت کاملا قانونی و عملی و بدون هیچگونه تقلب و کاملا تست شده.

 

 

 

در ابتدا برنامه را از یکی از طریق های سایت 733 ویا کافه بازار و یا اینجا دریافت و بر روی گوشی خود نصب کنید.

 

پس از نصب برنامه را اجرا کرده و شماره تلفن خود را وارد نمایید. و گزینه مرحله بعدی را بزنید.

 

 

 در مرحله بعد در قسمت بالا کد چهار رقمی که از طریق اس ام اس برای شما ارسال شده است را بنویسید و در قسمت پایین شماره 09358627635 را وارد کنید. (برای دریافت امتیاز حتما شماره معرف را وارد کنید.) و حالا گزینه مرحله بعدی را بزنید.

 

.

پس از اجرای برنامه کافی است یک خرید شارژ انجام دهید و یا مانده حساب از کارتهای خود دریافت کنید. پس از چند دقیقه پیامی مبنی بر دریافت 1000 امتیاز دریافت می کنید. که در قسمت امتیازات قابل مشاهده است.

 

به قسمت خرید شارژ بروید. شماره تلفن را وارد کرده و استعلام محصول را بزنید سپس مبلغ مورد نظر را انتخاب کنید (می توانید خرید شارژ مستقیم یا شماره رمز را انتخاب کنید) و گزینه مرحله بعد را فشار دهید. در زمان پرداخت، به جای وارد کردن اطلاعات کارت بانکی، گزینه پرداخت از محل امتیاز را انتخاب کنید و شارژ را رایگان بخرید. خواهید دید که به همین سادگی 1000 تومان شارژ رایگان دریافت خواهید کرد. از امتیاز خود می توانید برای خرید شارژ همراه اول یا ایرانسل استفاده کنید.

 

 

علاوه بر این نه تنها در قرعه کشی یک خودروی 206 شرکت داده می شوید بلکه می توانید به قسمت امتیاز گیری بروید و با تکان دادن گوشی در هر روز 100 امتیاز دریافت کنید که پس از ده روز می توانید با آن یک شارژ 1000 تومانی مجانی دیگر هم خریداری کنید.

 

 

موفق و خوش باشید.

 


تصمیم‌های جدید اپراتورهای موبایل برای سال 1394

شنبه 22 فروردين 1394

اپراتورهای مختلف ارتباطی کشور برای سال 1394 برنامه ریزی‌های متعددی صورت داده و به طور عمده تمرکزشان را بر گسترش شبکه 3G و 4G گذاشته‌اند.

 

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار درباره اقدامات سال گذشته این شرکت از بازسازی بیش از 4000 سایت نسل دو و 3300 سایت نسل 3 و 4 خبر داد و گفت: یکی از برنامه‌های مهم همراه اول نوسازی بخش core و لایه سرویس بود که به این منظور در دو سال قبل بالغ بر 3200 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری صورت گرفته و در سال جاری نیز رقمی بالغ بر 2500 میلیارد برای آن در نظر گرفته شده است.

 

وی همچنین یادآور شد: طبق برنامه‌های موجود در سال جاری نیز حدود 2000 سایت جدید به مجموعه همراه اول افزوده خواهد شد.

 

به گفته صدوقی شرکت همراه اول برای تسریع عملیات توسعه خود در سال گذشته بالغ بر 1200 میلیارد وام دریافت کرده است.

 

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار همچنین یادآور شد: در حوزه خدمات ارزش افزوده نیز در سال گذشته این شرکت حدود 963 میلیارد تومان درآمدزایی داشته که از این رقم بخشی از آن سهم شرکت‌های خصوصی بوده است.

 

وی در پایان نیز یادآور شد: در قالب فاز اول توسعه نسل سه و چهار در شبکه همراه اول 5000 سایت خریداری شده که از این میزان 3300 سایت تاکنون راه‌اندازی شده است.

 

مصرف روزانه 200 ترابایت دیتا در شبکه اپراتور دوم

مدیر عامل اپراتور دوم ارتباطی نیز از مصرف روزانه 200 ترابایت داده در شبکه ایرانسل خبر داد.

 

علی‌رضا قلمبر دزفولی اظهار کرد: اپراتور دوم تاکنون در بیش از 200 شهر کشور به ارائه‌ی 3G پرداخته که این رقم تا پایان سال جاری به 500 شهر خواهد رسید.علاوه بر این اکنون 50 شهر کشور هم به شبکه 4G دسترسی دارند که بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته این رقم تا پایان سال جاری به 120 شهر خواهد رسید.

 

وی همچنین اظهار کرد: تعداد مصرف‌کنندگان دیتا در شبکه ایرانسل ظرف سه ماه گذشته به 20 میلیون مشترک رسیده است.

 

دزفولی با اشاره به سرعت داده در نسل‌های مختلف ارتباطی یادآور شد: اکنون برای ارائه‌ی سرویس‌های صوتی و تصویری در نظر گرفته شده با شرکت‌های مختلفی همکاری داریم و تلاش می‌کنیم تمام پارامترهای کیفی شبکه در حد استاندارد باقی بماند.

 

مدیر عامل ایرانسل همچنین یادآور شد: ایرانسل تلاش دارد مصرف روزانه دیتای مشترکان خود را تا مرز 500 ترابیات افزایش دهد .

 

وی در عین حال عنوان کرد: اپراتور دوم به‌طور مستقیم و غیرمستقیم بیش از 19 میلیارد تومان درآمد برای دولت داشته که پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال جاری به 22 الی 23 میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

 

مدیر عامل اپراتور دوم همچنین متذکر شد: ادعای ما آن است در تحقق شبکه ملی اطلاعات لایه دسترسی ما فراهم شده و زیرساخت‌های لازم جهت ارائه‌ی خدمات دولت همراه نیز فعال شده است.

 

مدیرعامل ایرانسل در پایان از پیش‌بینی سرمایه گذاری 5.5 میلیارد دلاری برای توسعه فناوریهای نسل سه و چهار طی سال 94 خبر داد و گفت: میزان سرمایه گذاری خارجی جذب شده توسط این پروژه 1.3 میلیارد دلار بوده که با ارائه برخی فناوری‌های جدید مثل TD LTE افزایش پیدا خواهد کرد.

 

مصرف روزانه 55 ترابایت داده در رایتل

مدیر عامل اپراتور سوم نیز برای سال 1394 افزایش تعداد شهرهای تحت پوشش رایتل را از جمله اهداف مهم این شرکت برشمرده و اظهار کرد: تا پایان سال 1394 براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته 407 شهر کشور تحت پوشش شبکه رایتل در خواهد آمد.

 

مجید صدری همچنین اظهار کرد: در اسفند‌ماه سال 1392 شبکه رایتل حدود یک میلیون و 680 هزار سیم‌کارت فروخته شده داشت که این رقم در پایان سال قبل به پنج میلیون سیم‌کارت رسید که رشد 213 درصدی به دنبال داشت.

 

به گفته وی در سال جاری نیز اپراتور سوم در نظر دارد تا تعداد سیم‌کارت‌های خود در بازار را به 10 میلیون سیم‌کارت فروخته شده افزایش دهد.

 

مدیر عامل رایتل همچنین یادآور شد: تا پایان اسفند‌ماه 1392 تعداد مشترکان فعال رایتل حدود یک میلیون بود که این رقم در سال 1393 به بالغ بر سه میلیون مشترک رسید و در سال جاری امید می‌رود رایتل بیش از هفت میلیون مشترک داشته باشد.

 

صدری تاکید کرد: اپراتور سوم در سال گذشته بیش از 39 سرویس برای کاربران خود تعریف کرده که اغلب این سرویس‌ها بر روی شبکه داخلی نصب شده‌اند.

 

 

همایش یک روزه «سیاست‌ها، برنامه‌ها و انتظارات از بخش فاوا» روز چهارشنبه در وزارت ارتباطات برگزار شد و در قالب آن معاونان مختلف وزیر ارتباطات به ارائه توضیحاتی درباره برنامه‌ شرکت‌های خود برای سال جاری و ارائه گزارش و عملکردی از سال قبل پرداختند.


آیا کاربران ایرانسل و همراه اول مورد شنود جاسوسان آمریکایی و انگلیسی قرار گرفته اند؟

پنجشنبه 30 بهمن 1393

چند روز پیش ادوارد اسنودن، در ادامه افشاگری های خود، خبر داد که سیستم های جاسوسی آمریکا و بریتانیا در یک همکاری مشترک، موفق شده اند به داخل سیستم های یکی از بزرگترین تامین کنندگان سیم کارت در دنیا نفوذ کنند. Gemalto نام شرکتی است که سیم کارت های خود را در اختیار اپراتورهای بسیاری در سراسر دنیا قرار می دهد و میلیون ها کاربر را تحت پوشش دارد.

 

طی عملیاتی که NSA و دفتر مرکزی ارتباطات دولت بریتانیا (BGCH) انجام داده اند، هکرها توانسته اند به میلیون هاKIS دست پیدا کنند. KIS در واقع یک شناساگر رمزنگاری شده است که بین سیم کارت شما و اپراتور سرویس دهنده، به اشتراک گذاشته می شود. به دست آوردن این کد بدین معنا است که سازمان های جاسوسی می توانند به راحتی عملیات شنود از مشترکین سیم کارت های Gemalto را انجام دهند.

 

پس از انتشار این خبر، سایت Forbes طی مقاله ای به تحلیل شرایط پیش آمده پرداخت و در مطلب خود از MTN Irancell به عنوان یکی از مشتریان Gemalto یاد کرد و اذعان داشت که حریم شخصی کاربران این اپراتور ممکن است در معرض خطر باشد. جالب اینکه خبرگزاری فارس نیز بر همین اساس، خبری با عنوان «جاسوسی آمریکا و انگلیس از سیم کارت های ایرانسل» منتشر کرد و با تیتر خود کاربران بسیار را در داخل ایران به نگرانی واداشت.

 

پس از این اتفاقات، کاربران بسیاری موضوع را از دیجیاتو پیگیر شدند و سؤال کردند که آیا واقعا حریم شخصی آن ها در خطر است یا خیر؟

 

ما نیز موضوع را با روابط عمومی اپراتور دوم پیگیری کردیم. یکی از تامین کنندگان سیم کارت ایرانسل از سال ۲۰۰۷شرکت Gemalto است؛ در این فرآیند، تنها چیپست سیم کارت در اختیار ایرانسل قرار می گیرد و شناساگر رمزنگاری شده یا همان KIS، توسط مجموعه ای در داخل ایران تعیین و بر روی سیم کارت ثبت می گردد. با این تفاسیر می توان گفت که سازمان های جاسوسی آمریکا و بریتانیا، علیرغم به دست آوردن KIS ها از میان اطلاعات Gemalto، نمی توانند عملیات شنود را بر روی کاربران ایرانی انجام دهند.

 

اما در این میان تکلیف همراه اول چیست؟ سعید عسکری، مدیر ارتباطات همراه اول، در این رابطه به دیجیاتو گفت: «همراه اول هم اکنون سیم کارت های خود را از دو شرکت داخلی خریداری می کند و پیش از این نیز هرگز به طور مستقیم از Gemalto خریدی به عمل نیاورده است

 

همراه اول به احتمال زیاد در سال های گذشته، از طریق شرکت های واسطه سیم کارت هایی را از Gemalto خریداری کرده است. حال مشخص نیست که KIS مربوط به این سیم کارت ها توسط Gemalto تولید شده اند و یا همراه اول نیز مانند ایرانسل، تعیین و ثبت کدهای رمزنگاری شده را در داخل ایران انجام داده است.

 

 

شایان ذکر است که شرکت رایتل نیز علیرغم پیگیری های دیجیاتو، هنوز پاسخی را در این رابطه در اختیار خبرنگار ما قرار نداده است.


رومینگ ملی راه اندازی شد.

چهارشنبه 04 تير 1393

 

به گزارش خبرنگار مهر، رومینگ ملی سرویسی است که با استفاده از آن یک اپراتور می تواند خدمات شبکه خود را در اختیار مشترکان سایر اپراتورها قرار دهد. در این حالت هنگامی که مشترک اپراتور میهمان از محدوده پوشش دهی شبکه اپراتور خارج می شود به صورت خودکار امکان برقراری ارتباط و دریافت خدمات را از سایر شبکه های موبایل خواهد داشت. این طرح امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیران 3 اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل و سایر مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وارد فاز اجرایی شد. بر این اساس در فاز نخست 8 هزار مشترک اپراتور رایتل از آنتن های همراه اول و 5 هزار مشترک این اپراتور از آنتن های ایرانسل استفاده خواهند کرد. این پروژه در این فاز قرار است عدم آنتن دهی رایتل را در برخی محدوده های کشور پوشش دهد.

در این طرح مشترکان سیم کارت رایتل در 1169 شهر و جاده های اصلی که فاقد پوشش دهی این شبکه هستند از سرویس های شبکه همراه اول و ایرانسل استفاده کنند.

همچنین تا 3 هفته آینده بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات، اپراتورهای همراه اول و ایرانسل نیز می توانند از خدمات رومینگ ملی استفاده کنند.

در مراسم راه اندازی این طرح ملی پس از امضای تفاهم نامه همکاری میان 3 اپراتور فعال کشور، وزیر ارتباطات نیز گفت: پس از اجرای طرح رومینگ ملی واگذاری پروانه ارتقای همراه اول و ایرانسل را به نسل سوم و بالاتر از آن ارائه خواهیم داد.

محمود واعظی اجرای استفاده مشترک از سایت های BTS و طرح تعویض اپراتور بدون تغییر شماره را از دیگر الزامات سرویس رومینگ ملی عنوان کرد که به مرور اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه در آینده و با ورود اپراتورهای موبایل به نسل 3 و 4 تلفن همراه بخش قابل توجهی از درآمد اپراتورها به دیتا اختصاص می یابد،گفت: در این زمینه با همکاری دانشگاهها باید برای تولید اپلیکیشن های داخلی طرح ملی تدوین شود که در این زمینه به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درخواست داده ایم.

واعظی در مورد طرح رومینگ ملی نیز گفت: با اجرای این طرح کاهش هزینه سرمایه گذاری برای اپراتورهای موبایل را خواهیم داشت همچنین مشترکان در این طرح هزینه اضافی پرداخت نخواهند کرد.

وزیر ارتباطات در مورد تماس تصویری سیم کارت های رایتل گفت: اپراتورهای موبایل آمادگی دارند با استفاده از این امکانات ارتباط سالم را برای مشترکان مهیا کنند در این زمینه بحث فرهنگی تماس تصویری در یکی از کمیته های مرکز ملی فضای مجازی مورد بررسی قرار گرفته و اپراتور رایتل خواستار این است که با هماهنگی این مرکز سرویس تماس تصویری را ارائه دهد.

 

 


دو ماه مکالمه رایگان در جشنواره تالیا ویژه ماه مبارک رمضان

پنجشنبه 10 مرداد 1392

شرکت تالیا در ادامه جشنواره سلام خود، در ماه مبارک رمضان نیز به تمامی مشترکین جدید تالیا دو ماه مکالمه رایگان هدیه می دهد.

قیمت سیم کارتهای اعتباری در این طرح 100000 ریال می باشد. 

در طرح سلام تالیا شما می توانید هر روز به مدت دوماه از 100 دقیقه مکالمه رایگان و 80 پیامک رایگان درون شبکه ای استفاده کنید.

 

شرکت تالیا در سالیان گذشته با فراز و فرود های فراوانی روبرو بوده است و اکنون با تغییر مدیریت سعی در بازگشت به عرصه خدمات اپراتوری همراه کشور دارد، جایگاهی که پس از ورود شرکت ایرانسل به عرصه اپراتوری و عرضه سیم کارتهای اعتباری چندین سال است تالیا را به حاشیه کشانده است.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت تالیا مراجعه فرمایید.

 

 

 

 

 

 


مطالب مرتبط

آخرین اخبار و اطلاعات فناوری موبایل و اینترنت --- همراه اول، ایرانسل، رایتل و تالیا اپل، سامسونگ، ال جی، سونی، اچ تی سی، هواوی
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به موبیلیکا | همه چیز در مورد موبایل است. || طراح قالب avazak.ir